Výhody a nevýhody nábytku na mieru

Výhody a nevýhody nábytku na mieru

Zariaďujete byt či dom a rozmýšľate nad tým, či sa rozhodnúť pre nábytok na mieru alebo klasický kusový nábytok? Zhrnuli sme pre vás základné pre a proti:

Výhody nábytku na mieru:

1. Presne podľa vašich predstáv

nábytkom na mieru proste nemusíte robiť kompromisy. Nábytok môže presne spĺňať všetky Vaše predstavy týkajúce sa dizajnu, veľkosti či použitých materiálov. Či už chcete moderný štýl, retro, potrpíte si na masívnom dreve alebo vám stačí laminát. Všetky predstavy sú len a len na vás. Jediným limitom môže byť samozrejme cena.

2. Originálny dizajn

S nábytkom na mieru sa vám veľmi pravdepodobne nestane, že na návšteve objavíte rovnaký gauč, kreslo či kuchynskú linku. Váš štýl a domov bude jedinečný a originálny.

3. Všetko môže mať svoje miesto

S nábytkom na mieru veľmi jednoducho dosiahnete to, aby všetko malo svoje miesto. Od obliečok až po turistickú obuv. Jediné čo potrebujete je dobre premyslený návrh prešpekulovaný do posledných detailov. Takto môžete dopredu vedieť, kde uložíte bazénový vysávač, či koľko políc potrebujete do skrinky na náradie.

Nevýhody nábytku na mieru:

1. Vysoká cena

Myslím, že jednou z najväčších nevýhod nábytku na mieru je obstarávacia cena, ktorá bude pravdepodobne oveľa vyššia ako pri kusovom nábytku. Na druhej strane je veľmi pravdepodobné, že je to investícia, ktorá vám môže (na rozdiel od väčšiny kusových nábytkov) vydržať až navždy. Otázkou však tiež je, či si obstarávate nadčasový nábytok alebo je to aktuálny moderný štýl, ktorý za pár rokov vyjde z módy a vy budete byt zariaďovať nanovo.

2. Časovo náročnejšia varianta

Pravdou je, že ak sa rozhodujete pre nábytok na mieru, zaberie vám celý proces oveľa viacej času ako keď sa ráno vyberiete do obchodu a večer už spíte na novej posteli. Celý proces totiž zahŕňa premýšľanie nad dizajnom, diskusiu s architektom, jeho následnú prácu na nákresoch, vašu spoločná diskusia nad hotovými návrhmi a mnoho ďalšieho.

Comments are closed.